top of page

KTSM X BASE 2022

PRESS: Video

BASE | TRACE AND COMMUNICATION 2022

PRESS: Video

BASE | TRACE AND COMMUNICATION 2022

PRESS: Video

JUMBO X BASE 2022

PRESS: Video

BASELECTED | ZAI LIFE X BASE 2022

PRESS: Video

İBB CULTURE AND ART

PRESS: Video

ART TV

PRESS: Video

SOL TV

PRESS: Video

BASE 2017

ART TV

PRESS: Video

BU SERGI BAKIŞ AÇINIZA YENI BIR BOYUT KAZANDIRACAK

22 Şubat 2021

1960’lardan günümüze kadar gelen, sanat ve mekan ilişkisine değerler katan, ortam algısını değiştiren ve üç boyutlu çalışmaları kapsayan sanat dalları son yıllarda yükseliş gösteriyor. Bu yükselen sanat dallarından biri de Enstalasyon Sanatı. İçerisinde birçok görsel sanat disiplinini barındıran aynı zamanda yerleştirme sanatı olarak da bilinen enstalasyon sanatı, heykel, performans, video ve mimari gibi birçok disiplini birleştiriyor, sanatçı için sınırsız bir uygulama alanı yaratırken, sanatseverlere “neredesiniz?” sorusunu sorgulatıyor.

SEDA BOY'UN ILK KIŞISEL SERGISI ‘BEYAZ KÖRLÜK' AÇILDI! 'GÖRMEZDEN GELDIKLERIMIZIN FARKINA VARALIM'

13 Şubat 2021

Çalışmalarında, günlük akışta kendimize odaklı yaşarken, bakmadığımız şeylere bakıp onları görünür hale getirmeyi amaçlayan Seda Boy, "Toplumu bir salgın gibi esir alıp çürüten şeyin korku olduğunu düşünüyorum. Olup biten gösteri çirkin ve ne yazık ki bakmak zorundayız. Toplum olarak görmezden geldiğimizin farkına vararak bu salgından çıkabiliriz."

SEDA BOY “BEYAZ KÖRLÜK” SERGISI KRANK ART GALLERY’DE BAŞLADI

11 Ocak 2028

KRANK Art Gallery, 5 Şubat – 13 Mart 2021 tarihleri arasında Seda Boy’un “Beyaz Körlük” sergisine ev sahipliği yapıyor. Beyaz Körlük sergisinde kör olma durumuna farklı bir bakış açısıyla yaklaşan Seda Boy, çalışmalarında, günlük akışta kendimize odaklı yaşarken, bakmadığımız şeylere bakıp onları görünür hale getirmek istiyor. Sanatçının karışık teknik ile ürettiği toplam 17 parçadan oluşan enstalasyonunda, soyutlanmış göz formları ve fotoğraflar yer alıyor.

“BEYAZ KÖRLÜK” KRANK ART GALLERY’DE

Seda Boy'un kör olma durumuna farklı bir bakış açısıyla yaklaştığı "Beyaz Körlük" adlı sergisi 6 Şubat itibarıyla Krank Art Gallery'de kapılarını açıyor.

KRANK Art Gallery, 6 Şubat- 13 Mart 2021 tarihleri arasında Seda Boy’un “Beyaz Körlük” başlığını taşıyan kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor. Kör olma durumuna farklı bir bakış açısıyla yaklaşan sanatçı, “Beyaz Körlük” sergisindeki çalışmalarında, günlük akışta kendimize odaklı yaşarken bakmadığımız şeylere bakıp onları görünür hale getirmek istiyor. 

KEPEZ’DEN DÜNYA KADINLAR GÜNÜ’NE ÖZEL SERGI

9 Mart 2021

Kepez Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde 43 kadın sanatçının eserlerinin yer aldığı ‘Dünya Kadınlar Günü Sergisi’nin kapılarını sanatseverlere araladı.

KORONA GÜNLERINDE FOTOĞRAF ÇALIŞMASI YAYINDA

9 Temmuz 2020

Ortaklaşa editöryal bir fotoğraf projesi olarak, tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi sürecine ilişkin görsel bellek oluşturmak amacıyla yerli ve yabancı 360 fotoğrafçının katılımıyla gerçekleşen Korona Günlerinde Fotoğraf çalışmasının üretimleri, 1 Temmuz’dan itibaren projenin web sitesi üzerinden erişime açıldı.

"UMUT"A ÇAĞRI: HIÇ BOYUN EĞER MI INSAN!

6 Kasım 2020

Türkiye Komünist Partisi (TKP) 100. yaşını işçiler, sanatçılar, sanat tarihçileri ve akademisyenlerin bir araya geldiği, Fırat Arapoğlu küratörlüğündeki Hiç Boyun Eğer Mi İnsan başlıklı karma sergiyle kutluyor. Nâzım Hikmet Kültür Merkezi’nin ev sahipliğinde düzenlenen sergi, 30 Kasım tarihine kadar devam ediyor.

Devamını Okuyun

DÜŞLER ÜLKESI: TROYA SERGISI ÇANAKKALE'DE AÇILDI

27 Temmuz 2018

Yeni nesil sanatçıların, dünyanın en bilinen ve üzerinde en çok konuşulan antik kentlerinden Troya’yı yeniden yorumladığı ‘Düşler Ülkesi: Troya’ sergisi Çanakkale’de açıldı.

BASE: GENÇ SANATÇILARA YENI BIR ALAN

25 Aralık 2017

Türkiye'deki üniversitelerin Güzel Sanatlar Fakültesi’nden mezun öğrencilerin sergisi BASE, İstanbul'daydı. Yeni mezun genç sanatçılara sektöre girmeden önce alan açan BASE, eserleriyle, konuşmacılarıyla dört gün boyunca büyük bir ilgiyle karşılandı.

PRESS: Haberler
bottom of page